Blue Devils Official Sponsor

All Met by Year

(updated 2/10/15)
Year Name Sport Level
1961 Dahms, Kenny Cross Country 1st
1962 Dahms, Kenny Cross Country 1st
1963 Dahms, Kenny Cross Country 1st
1964 Bixones, Michael Football 1st
1964 Dahms, Kenny Track & Field 1st
1965 Harmon, Rob Basketball Boys HM
1965 Derrick, John Cross Country 1st
1965 Brosius, Tom Football HM
1965 Bunting, John Football HM
1966 Stephenson, Richard Baseball 2nd
1966 Coyle, Pete Football 1st
1966 Brosius, Tom Wrestling HM
1966 Brosius, Tom Football 1st
1966 Bunting, John Football 1st DC Player of Year
1967 Brosius, Tom Track & Field 1st
1967 Chatham,  Scott Track & Field 1st
1967 Perry,  Francis Track & Field 1st
1967 Brosius, Tom Wrestling 1st
1968 Huff, Chris Football 2nd
1968 Ward, Jim Football 1st
1969 Peterson, Ed Basketball Boys 3rd
1969 Mora, Bob Cross Country 1st
1969 Lieberman, Gary Football 1st
1969 Waters, Phil Football 1st
1969 Wilson, Mike Soccer Boys 1st
1970 Peterson, Ed Basketball Boys 1st
1970 Walters, Phil Wrestling 1st
1971 Kinnamon, Jon Track & Field 1st
1972 Bramen, Buzzy Basketball Boys 2nd
1972 Goss, Andy Football 1st
1973 Bramen, Buzzy Basketball Boys 1st
1973 Cook, David Basketball Boys 2nd
1974 Esherick, Craig Basketball Boys 2nd
1974 Sitz, Robert Football 1st
1975 Kovach, Bill Cross Country 1st
1975 Babashan, Mitch Football HM
1975 Wheeler, Don Football 1st
1976 Babashan, Mitch Baseball HM
1976 Roche, Kelly Basketball Girls 1st
1976 Good, Tim Cross Country 1st
1976 Kovach, Bill Cross Country 1st
1976 Bosco, Phil Football 1st
1976 Ott, Jim Football 1st
1976 Tucker, Mike Soccer Boys 1st
1976 Danielson, Loren Wrestling 1st
1977 Babashan, Mitch Baseball 2nd
1977 Kovach, Bill Cross Country 1st
1977 Axelson, Andy Football 1st
1977 Babashan, Mitch Football 1st
1977 Dagan, Andrew Football 1st
1977 McQuilken, Frank Football 1st
1977 Walch, Peter Football 1st
1977 Tennyson, Neil Soccer Boys 1st
1978 Wolz, Scott Basketball Boys 3rd
1978 Roche, Dale Basketball Girls 2nd
1978 Yerger, Steve Soccer Boys HM
1979 Withers, Michael Basketball Boys HM
1979 Loveland, Linda Field Hockey HM
1979 Quinichette, Tina Field Hockey HM
1979 Gribbin, Terry Football 1st
1979 Neville, John Football 1st
1979 Strittmatter, Mike Football 1st
1980 Smoot, Jennifer Field Hockey HM
1980 Davis, Chris Football 1st
1980 Mundy, Jim Football 1st
1980 Strittmatter, Mike Football 1st
1981 Andrews, Alan Football 1st
1981 Armstrong, Darnell Football 2nd
1981 Strittmatter, John Football 1st
1981 Wright, Greg Football HM
1982 Bengston, Jeff Baseball 1st
1982 Sheehan, Julie Field Hockey HM
1982 Wright, Greg Football 1st
1982 Fox, Cathy Softball 1st
1982 Ruben, Suzanne Softball 2nd
1983 Bengston, Jeff Baseball 1st
1983 Wolfram, Tyler Baseball 1st
1983 Burach, Cindy Basketball Girls 1st
1983 Fox, Cathy Basketball Girls 3rd
1983 Hare, Judy Basketball Girls HM
1983 Wiley, Bill Basketball Girls Coach
1983 Schmid, Betsy Cross Country 1st
1983 Austin, Bryn Field Hockey HM
1983 Harman, Sharie Field Hockey HM
1983 Kenel, Lisa Field Hockey HM
1983 Addison, Donald Football 1st
1983 Coppa, Mike Football HM
1983 Johnson, Mike Football 1st
1983 Moore, DJ Football HM
1983 Wolfram, Tyler Football 1st
1983 Fox, Cathy Softball 1st
1984 Wolfram, Tyler Baseball 1st
1984 Nugent, Chris Cross Country 1st
1984 Behrmann, David Football HM
1984 Rutten, Jill Soccer Girls 1st
1984 Ingram, Jeri Tennis Girls hm
1985 Mundy, Mike Basketball Boys 3rd
1985 Hoefler, Annie Cross Country 1st
1985 Smith, Michael Cross Country 1st
1985 Behrmann, David Football 1st
1985 Mathes, Dave Football 1st DC Player of Year (Def)
1985 Ingram, Jeri Tennis Girls 1st
1985 Rutton, Jill   Basketball Girls 2nd
1986 Carter, Kim Cross Country 1st
1986 Andrews, Eric Football 1st
1986 Williamson, Kevin Football 1st
1986 Pratt, Marty Soccer Boys 1st
1986 Rutten, Jill Soccer Girls 1st
1986 Ingram, Jeri Tennis Girls 1st
1987 Hymes, John Basketball Boys 2nd
1987 Lightening, Chuck Basketball Boys HM
1987 Miller, Wendy Field Hockey 2nd
1987 Brown, Brad Football 1st
1987 Williams, Kenny Football HM
1987 Wnek, Mike Football HM
1987 Heyns, Kim Gymnastics 1st
1987 Leftcourt, Nicole Gymnastics 1st
1987 Betancourt, Juan Soccer Boys 1st
1987 Oni, Albert Soccer Boys HM
1987 Ingram, Jeri Tennis Girls 1st
1988 Clifton, Shawn Basketball Boys 2nd
1988 Carter, Kim Cross Country 1st
1988 Flanagan, David Cross Country 1st
1988 Lake, Mathew Cross Country 1st
1988 Sturdivant, Mark Football 1st
1988 Williams, Kenny Football 1st
1988 Betancourt, Juan Soccer Boys 1st
1988 Sorano, David Soccer Boys 1st
1988 Haberman, John Softball Coach
1988 Birmingham, Jim Swim & Dive 1st
1989 Freeman, Kirk Baseball HM
1989 McLinton, Kevin Basketball Boys 2nd
1989 Hickey, David Cross Country 1st
1989 Wolfram, Tanya Field Hockey 2nd
1989 Kennedy, John Football 1st
1989 Elsmore, Jason Soccer Boys HM
1989 Sarano, David Soccer Boys 1st
1989 Cameron, Keri Softball 2nd
1989 Mohamed, Shalisa Softball HM
1989 Peterson, Sonja Softball HM
1989 Dahlstrom, Audrey Volleyball Girls 2nd
1990 McGuthrie, Chris Basketball Boys HM
1990 Woodard, Donnie Basketball Boys HM
1990 Campbell, Cecilee Basketball Girls HM
1990 Hummel, Matt Dive HM
1990 Shortell, Katy Dive 1st
1990 Green, Leonard Football 1st
1990 Kennedy, John Football 1st
1990 Heyns, Rachel Gymnastics HM
1990 McIntosh, Ayanna Indoor Track HM
1990 Hickey, David Track & Field 1st
1990 Barkin, Eric Wrestling HM
1991 McGuthrie, Chris Basketball Boys HM
1991 Sawyer, Tom Basketball Boys HM
1991 Campbell, Cecilee Basketball Girls HM
1991 Weisman, Cindy Basketball Girls 1st
1991 Jovanovic, Tania Cross Country 1st
1991 Marshall, Philip Cross Country 1st
1991 Makela, Marlo Field Hockey 1st
1991 Coyne, Megan Soccer Girls 1st
1991 Weisman, Cindy Softball HM
1992 McGuthrie, Chris Basketball Boys 3rd
1992 McLinton, Darren Basketball Boys HM
1992 Aggour, Lora Basketball Girls HM
1992 Campbell, Cecilee Basketball Girls HM
1992 Springs, Shawn Football HM
1992 Mondy, John Indoor Track HM
1992 Mason, Ian Soccer Boys HM
1992 Mondy, John Track & Field 1st
1993 Aggour, Lora Basketball Girls 4th
1993 Hawes, Stacey Basketball Girls HM
1993 Allen, Eric Football HM
1993 Whiteside, Teresa Tennis Girls HM
1994 Ridges, Tryrian Basketball Boys 2nd
1994 Evans, Omar Football 1st
1994 Bassey, Ekaete Indoor Track HM
1994 Jovanovic, Tania Soccer Girls HM
1994 Solomon, Sarah Swim & Dive HM
1994 Whiteside, Teresa Tennis Girls HM
1994 Connelly, Adam Track & Field HM
1994 Davis, Justin Track & Field HM
1995 Anaya, Harold Baseball 1st (Metro Player of the Year)
1995 Brew, Shakil Basketball Boys HM
1995 Ridges, Tryrian Basketball Boys 1st
1995 Solomon, Sarah Swim & Dive HM
1995 Whiteside, Teresa Tennis Girls 1st
1996 Krikstan, Josh Baseball HM
1996 Duverneau, Thierry Basketball Boys HM
1996 Salvi, Joel Basketball Boys HM
1995 Bridges, Jillian Basketball Girls HM
1996 Lohman, Joanna Cross Country 1st
1996 Orifici, Katy Cross Country 2nd
1996 Parker, Brian Football HM
1996 Weatherly, Adrienne Gymnastics HM
1996 Bryant, Shontee Indoor Track HM
1996 Flowers, Laura Softball 2nd
1996 Lane, Allison Softball HM
1996 Pfeiffer, Jenny Softball HM
1996 Fain, Emily Swim & Dive HM
1996 Solomon, Sarah Swim & Dive 1st
1996 Solomon, Rachel Tennis Girls HM
1996 Whiteside, Teresa Tennis Girls 1st
1996 Bryant, Shontee Track & Field HM
1996 Castro, Crystal Volleyball Girls HM
1997 Krikstan, Josh Baseball 2nd
1997 Simmons, Matt Baseball HM
1997 Solomon, Rachel Basketball Girls HM
1997 Strosnider, Koula Field Hockey 2nd
1997 Kelly, Keiffer Football HM
1997 Weatherly, Adrienne Gymnastics HM
1997 Quander, John Soccer Boys HM
1997 Johnson, Friday Soccer Girls Coach
1997 Britton, Beth Softball HM
1997 Lane, Allison Softball 2nd
1997 Pfeiffer, Jenni Softball 1st
1997 Fain, Emily Swim & Dive 1st
1997 Solomon, Rachel Tennis Girls HM
1997 Whiteside, Teresa Tennis Girls 1st
1997 Stark, Richard Track & Field HM
1997 Castro, Crystal Volleyball Girls HM
1998 Duverneau, Pat Basketball Boys HM
1998 Rubini, Carissa Gymnastics 1st
1998 Lohman, Joanna Soccer Girls HM
1998 Lane, Allison Softball 1st
1998 Pfeiffer, Jenni Softball 2nd
1998 Fain, Emily Swim & Dive 1st
1998 Ralph, Janelle Track & Field HM
1998 Stark, Richard Track & Field 1st
1999 Rubini, Carissa Gymnastics 1st
1999 Obichere, Ndidi Indoor Track HM
1999 Stark, Chris Indoor Track HM
1999 Strosnider, Koula Lacrosse Girls HM
1999 Ma, Andrew Soccer Boys HM
1999 Lewis, Jennifer Soccer Girls HM
1999 Lohman, Joanna Soccer Girls 1st
1999 Jones, Candice Softball HM
1999 Min, Daniel Tennis Boys HM
1999 Stark, Richard Track & Field 1st
1999 Rolen, Blake Wrestling HM
1999 Stark, Richard Wrestling HM
2000 Massino, Mike Baseball 2nd
2000 Riggs, Justin Baseball 2nd
2000 Wilkins, Maurece Basketball Boys HM
2000 Strosnider, Koula Basketball Girls HM
2000 Jones, David Football 1st
2000 Willacy, Sondra Gymnastics HM
2000 Simmons, Scott Lacroose Boys HM
2000 Strosnider, Koula Lacrosse Girls HM
2000 Bernard, Jonathan Soccer Boys HM
2000 Johnson, Marian Softball HM
2000 Jones, Candice Softball 2nd
2000 Kemezys, Ashley Swim & Dive HM
2000 Stark, Chris Track & Field 1st
2000 Amobi, Jennifer Volleyball Girls HM
2001 Durfee, Russell Baseball HM
2001 Riggs, Justin Baseball HM
2001 Price, Stacey Basketball Girls HM
2001 Bissohong, Phillipe Soccer Boys HM
2001 Oligie, Leroy Soccer Boys 1st
2001 Dillon, Mary Softball HM
2001 Solomon, Rebekah Softball HM
2002 Durfee, Russell Baseball HM
2002 Beahm, Kristen Field Hockey HM
2002 Massino, Kelly Field Hockey HM
2002 McLeod, Meredith Field Hockey HM
2002 Simmons, Katie Field Hockey HM
2002 Leonard, Jack Gymnastics Coach
2002 Willacy, Decelia Gymnastics HM
2002 Willacy, Sondra Gymnastics HM
2002 Chiles, William Soccer Boys 1st
2002 Thompson, TJ Soccer Boys HM
2002 Miller, Caitlin Softball HM
2002 Solomon, Rebekah Softball HM
2002 Stokes, Sherryta Volleyball Girls 2nd
2003 Brookins, Louis Basketball Boys HM
2003 Campbell, Folarin Basketball Boys 1st
2003 Francis, Kearney Field Hockey Coach
2003 George, Jennifer Field Hockey HM
2003 Kessler, Allison Field Hockey HM
2003 Klass, Katie Field Hockey Player of Week
2003 Murangi, Kajee Field Hockey 2nd Player of Decade
2003 Richards , Emily Field Hockey 2nd
2003 Richardson, Jada Field Hockey 2nd Player of Year
2003 Ostrove, Erin Gymnastics HM
2003 Willacy, Decelia Gymnastics 1st
2003 Gonzalez, Darrell Soccer Boys HM
2003 Stokes, Sherryta Volleyball Girls HM
2004 Hessler, Jason Baseball HM
2004 Brookins, Louis Basketball Boys 4th
2004 Campbell, Folarin Basketball Boys 1st  
2004 Richardson, Jada Basketball Girls HM
2004 Kessler, Lauren Field Hockey HM
2004 Nguyen, Hahn Field Hockey 2nd
2004 O’Toole, Keely Field Hockey HM
2004 Howard, David Football HM
2004 Woodland, Louis Football HM
2004 Ostrove, Erin Gymnastics HM
2004 Willacy, Decelia Gymnastics 1st
2004 Richarson, Jada Lacrosse Girls HM
2004 Wang, Lucian Swim & Dive HM
2005 Hessler, Keith Baseball HM
2005 Brewster, David Basketball Boys HM
2005 Haddock, Keisha Basketball Girls HM
2005 Bell, William Cross Country 2nd
2005 Arthur, Leah Field Hockey HM
2005 Kessler, Lauren Field Hockey HM
2005 Nguyen, Hahn Field Hockey HM
2005 Ostrove, Erin Gymnastics 1st
2006 Brantley, Harold Baseball 2nd
2006 Brewster, David Basketball Boys HM
2006 Price, Sheridan Basketball Boys HM
2006 Daniels, Joia Basketball Girls HM
2006 Callan, Kelly Field Hockey HM
2006 Kessler, Lauren Field Hockey 2nd
2006 Nguyen, Hahn Field Hockey HM
2007 Garner, Carl “CJ” Basketball Boys HM
2007 Christian, Taryn Basketball Girls HM
2007 Kronemer, Sharif Cross Country 2nd
2007 Connolly, Shannon Field Hockey 2nd
2007 Kessler, Lauren Field Hockey 2nd
2007 Hessler, Keith Baseball HM
2007 Kessler, Lauren Lacrosse Girls HM
2008 Garner, Carl “CJ” Basketball Boys 1st
2008 Williams, Mounda Basketball Boys HM
2008 Browning, Rachel Field Hockey 2nd
2008 Stennett, Ashley Field Hockey 2nd
2009 Crowell, Thomas Basketball Boys Coach
2009 Olasewere, Jamal Basketball Boys 1st
2009 Almeida, Sydney Cross Country HM
2009 Sawadago, Jessica Field Hockey 2nd
2009 Spiller, Piper Field Hockey HM
2009 Stennett, Ashley Field Hockey HM
2009 Turner, Ebony Field Hockey HM
2009 Pestano, Devon Football HM
2009 Pollard, Mitchell Football HM
2009 Brande, Hanna Gymnastics HM
2009 Badje, Nadjitade Wrestling HM
2010 Walker, DeShaunt Basketball Boys 3rd
2010 Udeme Akpaete Field Hockey 2nd
2010 O’Hearn, Shannon Field Hockey HM
2010 Spiller, Piper Field Hockey HM
2010 Wells, Emma Field Hockey 2nd
2010 Brande, Hanna Gymnastics 1st
2010 Crist, Brytni Volleyball Girls HM
2011 Jones, Enerio Basketball Boys 3rd
2011 Garner, Capree Basketball Girls HM
2011 Akpaete, Udeme Field Hockey 1st
2011 Brown, Micah Field Hockey HM
2011 Connolly, Colleen Field Hockey 2nd
2011 O’Hearn, Cassidy Field Hockey HM
2011 Spiller, Piper Field Hockey 1st
2011 Akpaete, Udeme Indoor Track HM
2012 Austin, Demetric Basketball Boys HM
2012 Garner, Capree Basketball Girls HM
2012 Almeida, Sydney Cross Country 2nd
2012 Akpaete, Udeme Indoor Track 1st
2012 Shinholser, Colby Dive HM
2012 O’Hearn, Cassidy Field Hockey 2nd
2012 Hisnanick, James Swim HM
2012 Hawkins, Maria Tennis Girls HM
2012 Perez, Aaron Wrestling HM
2014 Robinson, Andrew Basketball Boys 4th
2014 Johnson, Catherine Swim HM