Blue Devils Official Sponsor

All County by Sport

(updated 2/10/15)
Year Name Sport Level
1972 Dave Heck Baseball 2nd
1976 Mitch Babashan Baseball 1st
1977 Mitch Babashan Baseball 1st
1982 Jeff Bengston Baseball 1st
1983 Jeff Bengston Baseball 1st
1983 Tyler Wolfram Baseball 1st
1984 Tyler Wolfram Baseball 1st
1986 David Mathes Baseball HM
1988 Josh Fedalen Baseball 1st
1989 Kirk Freeman Baseball 1st
1995 Harold Anaya Baseball 1st DCPOY
1996 Joshua Krikstan Baseball 1st
1997 Joshua Krikstan Baseball 1st
1997 Matt Simmons Baseball 1st
2000 Mike Massino Baseball 1st
2000 Justin Riggs Baseball HM
2001 Russell Durfee Baseball 1st All State
2001 Justin Riggs Baseball 1st
2002 Edmund Bushnell Baseball 1st
2002 Russell Durfee Baseball 1st
2002 Justin Riggs Baseball 1st
2004 Harold Brantley Baseball HM
2004 Jason Hessler Baseball 1st All State
2005 Harold Brantley Baseball 2nd All State
2005 Keith Hessler Baseball 1st All State
2006 Harold Brantley Baseball 1st
2006 Keith Hessler Baseball 1st
2007 Keith Hessler Baseball 2nd
2008 Charles Brown Baseball HM
2009 Charles Brown Baseball 1st
1963 Dennis Drewyer Basketball Boys 2nd
1963 Bill Jones Basketball Boys 1st
1964 Bill Jones Basketball Boys 1st
1965 Rob Harmon Basketball Boys 1st
1966 Kent Davidson Basketball Boys 1st
1967 Tom Green Basketball Boys 2nd
1968 Steve Culbertson Basketball Boys 1st
1968 Jim Ward Basketball Boys 1st
1969 Thomas Higdon Basketball Boys 1st
1969 Ed Peterson Basketball Boys 1st
1969 Jim Ward Basketball Boys 2nd
1970 Ed Peterson Basketball Boys 1st All American
1970 Thomas Higdon Basketball Boys 1st
1971 Victor Brick Basketball Boys 1st
1971 David Faulkner Basketball Boys 1st
1971 James Schofield Basketball Boys 1st
1971 Pat Wray Basketball Boys 1st
1972 Buzzy Bramen Basketball Boys 1st
1972 Ronnie Mathews Basketball Boys 1st
1973 Buzzy Bramen Basketball Boys 1st
1973 David Cook Basketball Boys 1st
1974 Paul Bunting Basketball Boys 1st
1974 Craig Esherick Basketball Boys 1st
1975 Phil Davis Basketball Boys 1st
1975 Robert Scheer Basketball Boys 1st
1976 Don Bressant Basketball Boys 1st
1977 Scott Wolz Basketball Boys 1st
1977 Juan Holcomb Basketball Boys 1st
1978 Andy Axelson Basketball Boys 2nd
1978 Alvin Colvin Basketball Boys 2nd
1978 Scott Wolz Basketball Boys 1st
1979 Russell Tearney Basketball Boys 2nd
1979 Michael Withers Basketball Boys 1st All State,  Player of Year
1980 John Seiler Basketball Boys 2nd
1980 Russell Tearney Basketball Boys 1st All State
1981 Chuck Driesel Basketball Boys 1st
1981 Jim Mundy Basketball Boys 1st
1981 Mike Strittmatter Basketball Boys 1st
1981 Mike Wallace Basketball Boys 1st
1982 Mike Cox Basketball Boys 2nd
1983 Mike Cox Basketball Boys 1st
1983 Karl Knox Basketball Boys 2nd
1984 Mike Mundy Basketball Boys 1st
1985 Kevin Joyce Basketball Boys 1st
1985 Mike Mundy Basketball Boys 1st
1986 John Hymes Basketball Boys 2nd
1987 John Barrett Basketball Boys Coach
1987 John Hymes Basketball Boys 1st
1987 Anthony Jennings Basketball Boys 3rd
1987 Chuck Lightening Basketball Boys 1st
1988 Darrel Asson Basketball Boys 2nd
1988 John Barrett Basketball Boys Coach
1988 Shawn Clifton Basketball Boys 1st
1988 Anthony Jennings Basketball Boys 2nd
1988 Robbie Turner Basketball Boys 2nd
1989 Kevin McLinton Basketball Boys 1st
1989 Donny Woodward Basketball Boys 3rd
1990 Linwood Davis Basketball Boys 3rd
1990 Chris McGuthrie Basketball Boys 2nd
1990 Donny Woodward Basketball Boys 1st
1991 Darren McClinton Basketball Boys 2nd
1991 Chris McGuthrie Basketball Boys 1st
1991 Tom Sawyer Basketball Boys 1st
1992 Darren McClinton Basketball Boys 1st
1992 Chris McGuthrie Basketball Boys 1st
1993 Robert Cilento Basketball Boys Coach
1993 Tryrian Ridges Basketball Boys 1st
1994 Shakil Brew Basketball Boys 1st
1994 Robert Cilento Basketball Boys Coach
1994 Adam Connolly Basketball Boys 2nd
1994 Tryrian Ridges Basketball Boys 1st
1995 Shakil Brew Basketball Boys 1st
1995 Robert Cilento Basketball Boys Coach
1995 Tryrian Ridges Basketball Boys 2nd
1996 Thierry Duverneau Basketball Boys 1st
1996 Joel Salvi Basketball Boys 1st
1997 Thomas Ridges Basketball Boys 2nd
1998 Pat Duverneau Basketball Boys 1st
1998 Chris Monroe Basketball Boys 2nd
2000 Maurice Wilkins Basketball Boys 1st
2001 Anthony Brown Basketball Boys HM
2001 David Jones Basketball Boys 1st
2001 Joe Mathis Basketball Boys 2nd
2002 Justin Riggs Basketball Boys 1st
2002 Marcus Taylor Basketball Boys 1st
2003 Louis Brookins Basketball Boys 1st
2003 Folarin Campbell Basketball Boys 1st
2004 Keith Adams Basketball Boys Coach
2004 Louis Brookins Basketball Boys 1st
2004 Folarin Campbell Basketball Boys 1st Player of Decade Team
2005 David Brewster Basketball Boys 1st
2006 David Brewster Basketball Boys 1st
2006 Sheridan Price Basketball Boys 1st
2007 Carl ‘CJ’ Garner Basketball Boys 1st
2008 Carl ‘CJ’ Garner Basketball Boys 1st Player of Year
2008 Jamal Olasewere Basketball Boys 1st
2008 Mounda Williams Basketball Boys 1st
2009 Chris Carter Basketball Boys HM
2009 Thomas Crowell Basketball Boys Coach
2009 Jamal Olasewere Basketball Boys 1st
2009 Jeremy Williams Basketball Boys HM
2010 Thomas Crowell Basketball Boys Coach
2010 Enerio Jones Basketball Boys HM
2010 Devon Pestano Basketball Boys 1st
2010 DeShaunt Walker Basketball Boys 1st
2011 Enerio Jones Basketball Boys 1st
2012 Demetric Austin Basketball Boys 2nd
2014 Isaiah Eisendorf Basketball Boys HM
2014 Aaron Robinson Basketball Boys HM
2014 Andrew Robinson Basketball Boys 1st
1976 Dale Roche Basketball Girls 1st
1976 Kelly Roche Basketball Girls 1st
1977 Barbara Hill Basketball Girls 1st
1977 Dale Roche Basketball Girls 1st
1977 Teri Walters Basketball Girls 1st
1978 Barbara Hill Basketball Girls 1st
1978 Dale Roche Basketball Girls 1st
1978 Teri Walters Basketball Girls 1st
1982 Cathy Fox Basketball Girls 1st
1982 Cheryl Schneider Basketball Girls 2nd
1982 Judy Hare Basketball Girls 2nd
1983 Cindy Baruch Basketball Girls 1st All American
1983 Cathy Fox Basketball Girls 1st All American
1983 Judy Hare Basketball Girls 1st
1983 Bill Wiley Basketball Girls Coach
1984 Cindy Baruch Basketball Girls 1st
1984 Trish Miller Basketball Girls 2nd
1984 Jill Rutton Basketball Girls 2nd
1986 Jill Rutton Basketball Girls 2nd
1987 Latania Franklin Basketball Girls 1st
1987 Katie Sterling Basketball Girls 3rd
1988 Lisa Richardson Basketball Girls 2nd
1988 Katie Sterling Basketball Girls 1st
1989 Courtney Coyle Basketball Girls HM
1989 Holly Joyce Basketball Girls 2nd
1989 Katie Sterling Basketball Girls 1st
1990 Cecilee Campbell Basketball Girls 1st
1991 Cecilee Campbell Basketball Girls 1st
1991 Cindy Weisman Basketball Girls 1st
1992 Lora Aggour Basketball Girls 2nd
1992 Cecilee Campbell Basketball Girls 1st
1993 Lora Aggour Basketball Girls 1st
1993 Stacey Hawes Basketball Girls 1st
1996 Jillian Bridges Basketball Girls 1st
1997 Rachel Solomon Basketball Girls 1st
2000 Stacey Price Basketball Girls 1st
2000 Koula Strosnider Basketball Girls 1st
2001 Stacey Price Basketball Girls 1st
2002 Krystin Hargrove Basketball Girls 1st
2002 Michelle Orton Basketball Girls 1st
2002 Jada Richardson Basketball Girls 1st
2003 Krystin Hargrove Basketball Girls 1st
2003 Jada Richardson Basketball Girls 1st
2004 Rachel Dumont Basketball Girls 2nd
2004 Keisha Haddock Basketball Girls 2nd
2004 Jada Richardson Basketball Girls 1st
2005 Joia Daniels Basketball Girls HM
2005 Keisha Haddock Basketball Girls 1st
2006 Joia Daniels Basketball Girls 1st
2007 Taryn Christian Basketball Girls 1st
2008 Sunny Conway-Flores Basketball Girls HM
2009 Sunny Conway-Flores Basketball Girls HM
2010 Cheyenne Brown Basketball Girls HM
2011 Cheyenne Brown Basketball Girls HM
2011 Capree Garner Basketball Girls 1st
2012 Jessica Brooks Basketball Girls HM
2012 Capree Garner Basketball Girls 2nd
2013 Jasmin Dancy Basketball Girls 2nd
1984 Sherri Divver Cheer All American
1985 Melissa Mourtzanakis Cheer All American
1988 Suzanne Gerhart Cheer All American
1990 Leah Nayman Cheer All American
1993 Elaine Orozco Cheer All American
1994 Danika Ingle Cheer All American
1999 Kelly Alexander Cheer All American
1999 Jennifer Durfee Cheer All American
2004 Whitney Coleman Cheer All American
2009 Taylor Pinckney Cheer All American
1961 Kenny Dahms Cross Country 1st
1962 Kenny Dahms Cross Country 1st
1963 Kenny Dahms Cross Country 1st
1965 John Derrick Cross Country 1st
1969 Bob Mora Cross Country 1st
1975 Bill Kovach Cross Country 1st
1976 Tim Good Cross Country 1st
1976 Bill Kovach Cross Country 1st
1977 Bill Kovach Cross Country 1st
1983 Betsy Schmid Cross Country 1st
1984 Chris Nugent Cross Country 1st
1985 Annie Hoefler Cross Country 1st
1985 Michael Smith Cross Country 1st
1986 Kim Carter Cross Country 1st
1988 Kim Carter Cross Country 1st
1988 David Flanagan Cross Country 1st
1988 Mathew Lake Cross Country 1st
1989 David Hickey Cross Country 1st
1991 Tania Jovanovic Cross Country HM
1991 Philip Marshall Cross Country HM
1996 Joanna Lohman Cross Country HM
1996 Catherine ‘Katy’ Orifici Cross Country 1st
2005 William Bell Cross Country HM
2007 Sharif Kronemer Cross Country HM
2009 Sydney Almeida Cross Country HM
2012 Sydney Almeida Cross Country HM
2013 Karen Escobedo Cross Country 2nd
1988 Katy Shortell Dive 1st All American
1990 Matt Hummel Dive 1st
1990 Katy Shortell Dive 1st
2002 Stephanie Pyle Dive 1st
2012 Corey Shinholser Dive HM
1979 Linda Loveland Field Hockey 1st
1979 Tina Quinichette Field Hockey 1st
1980 Jennifer Smoot Field Hockey 1st
1982 Lynn Drewyer Field Hockey HM
1982 Beth Newsom Field Hockey 1st
1982 Julie Sheehan Field Hockey 1st
1983 Bryn Austin Field Hockey 1st
1983 Sharie Harman Field Hockey 1st
1983 Lisa Kenel Field Hockey 1st
1987 Wendy Miller Field Hockey 1st
1989 Tanya Wolfram Field Hockey 1st
1991 Marlo Makela Field Hockey 1st
1997 Koula Strosnider Field Hockey 2nd
2001 Kristen Beahm Field Hockey 1st
2001 Kelly Massino Field Hockey 1st
2001 Meredith McLeod Field Hockey 1st
2001 Katie Simmons Field Hockey 1st
2002 Katie Simmons Field Hockey 1st
2002 Kelly Massino Field Hockey 1st
2002 Jada Richardson Field Hockey 1st
2003 Kearney Francis Field Hockey Coach
2003 Jennifer George Field Hockey 2nd
2003 Allison Kessler Field Hockey 2nd
2003 Katie Klass Field Hockey 1st Player of Week (WJLA)
2003 Kajee Murangi Field Hockey 1st Player of Decade Team
2003 Emily Richards Field Hockey 1st
2003 Jada Richardson Field Hockey 1st Player of Year
2004 Lauren Kessler Field Hockey HM
2004 Hahn Nguyen Field Hockey 2nd
2004 Keely O’Toole Field Hockey HM
2005 Leah Arthur Field Hockey 1st
2005 Lauren Kessler Field Hockey 1st Player of the Year
2005 Hahn Nguyen Field Hockey 1st
2006 Kelly Callan Field Hockey 1st
2006 Lauren Kessler Field Hockey 2nd
2006 Hahn Nguyen Field Hockey 1st
2007 Shannon Connolly Field Hockey 1st
2007 Lauren Kessler Field Hockey 1st
2008 Rachel Browning Field Hockey 1st
2008 Ashley Stennett Field Hockey 1st
2009 Jessica Sawadago Field Hockey 1st
2009 Piper Spiller Field Hockey 2nd
2009 Ashley Stennett Field Hockey 2nd
2009 Ebony Turner Field Hockey HM
2010 Udeme Akpaete Field Hockey 2nd
2010 Shannon O’Hearn Field Hockey 1st
2010 Piper Spiller Field Hockey HM
2010 Emma Wells Field Hockey 2nd
2011 Udeme Akpaete Field Hockey 1st
2011 Micah Brown Field Hockey HM
2011 Colleen Connolly Field Hockey 1st
2011 Cassidy O’Hearn Field Hockey HM
2011 Piper Spiller Field Hockey 1st
2012 Cassidy O’Hearn Field Hockey 2nd
2013 Cassidy O’Hearn Field Hockey HM
1964 Michael Bixones Football 1st
1966 Pete Coyle Football 1st
1967 Tom Brosius Football 1st
1967 John Bunting Football 1st DC Area Player of Year
1967 Jim Ward Football 1st
1968 Chris Huff Football 1st
1968 Jim Ward Football 1st NAA
1969 Bob Kleinman Football 1st
1969 Scott Libbey Football 1st
1969 Gary Lieberman Football 1st
1969 Phil Waters Football 1st
1970 Jim Leggett Football 2nd
1971 Steve Cannon Football 1st
1971 Al Feinstein Football 1st
1971 Andy Goss Football 1st
1971 Steve Lake Football 1st
1972 Steve Cannon Football 1st
1972 Gerald Evans Football 1st
1972 Andy Goss Football 1st
1973 Kevin Hemphill Football 1st
1973 Barry Paige Football 1st
1973 Tom Robinson Football 1st
1974 Randy Daly Football 1st
1974 Kevin Hemphill Football 1st
1974 Robert Sitz Football 1st NAA
1975 Mitch Babashan Football HM
1975 Loren Danielson Football 1st DC Area Player of Year
1975 Jim Ferris Football 1st
1975 Ray Fowler Football 1st
1975 Robert Milloy Football Coach
1975 Don Wheeler Football 1st
1976 Phil Bosco Football 1st
1976 Gary Gentry Football 1st
1976 Jim Ott Football 1st
1977 Andy Axelson Football 1st
1977 Mitch Babashan Football 1st
1977 Terry Cummings Football 1st
1977 Andrew Dagan Football 1st
1977 Harold Hecht Football 1st
1977 Frank McQuilken Football 1st
1977 Peter Walch Football 1st
1978 Steve McDaniels Football 1st
1978 John Regan Football 1st
1979 Johnny Campbell Football 1st
1979 Terry Gribbin Football 1st
1979 Dan Lazas Football 1st
1979 Robert Milloy Football Coach
1979 John Neville Football 1st “Timmie” Award, Player of the Year
1979 Mike Strittmatter Football 1st
1980 Chris Davis Football 1st
1980 Tony Eiser Football 1st
1980 Tim Haas Football 1st
1980 Jim Mundy Football 1st
1980 Paul Papagjika Football 1st
1980 Mike Strittmatter Football 1st “Timmie” Award, Player of the Year
1980 Jim Waleb Football 1st
1980 Alan Wendel Football 1st
1981 Alan Andrews Football 1st
1981 Darnell Armstrong Football 1st
1981 Jim Dunne Football 1st Player of the Year
1981 Bob Ott Football 1st
1981 Tony Pinto Football 1st
1981 John Strittmatter Football 1st
1981 Greg Wright Football 1st
1982 John Strittmatter Football 1st “Timmie” Award, Player of the Year
1982 Greg Wright Football 1st
1983 Donald Addison Football 1st
1983 Mike Coppa Football 1st
1983 Mike Johnson Football 1st
1983 DJ Moore Football 2nd
1983 Dennis Tracy Football 2nd
1983 Tyler Wolfram Football HM
1984 George Barrett Football 1st
1984 David Behrmann Football 1st
1984 David Prevo Football 1st
1985 David Behrmann Football 1st
1985 Norman Hayes Football 1st
1985 Dave Mathes Football 1st Player of the Year (D)
1985 Mike McCall Football 1st Player of the Year (O)
1985 Robert Milloy Football Coach
1985 Ron Pharr Football 1st
1985 Pat Turner Football HM
1985 Todd Wolfram Football HM
1985 Ned Yetley Football HM
1986 Eric Andrews Football 1st DC Area Player of Year, All American
1986 Jeff Balck Football HM
1986 Pat Casady Football 2nd
1986 Joel Ruderman Football HM
1986 Robert Wendel Football 1st
1986 Kevin Williamson Football 1st
1987 Brad Brown Football 1st
1987 Kevin Brown Football HM
1987 Marlon Murphy Football HM
1987 Kenny Williams Football 1st
1987 Mike Wnek Football 1st
1987 Tyler Wolfram Football 1st
1988 Rick Lawlor Football 1st
1988 Jack Murphy Football 1st
1988 Mark Sturdivant Football 1st
1988 Kenny Williams Football 1st
1988 Tyler Wolfram Football 1st
1989 George Dehney Football HM
1989 Tyrone Frazier Football HM
1989 Mike Gillespie Football HM
1989 Leonard Green Football HM
1989 Ed Kennedy Football HM
1989 John Kennedy Football 1st DC Area Player of the Year
1989 Desmond Meyers Football HM
1989 Robert Milloy Football Coach
1989 Ernest Williams Football HM
1990 Linwood Davis Football 1st
1990 Tyrone Frazier Football 1st
1990 Mike Gillespie Football 1st
1990 Leonard Green Football 1st DC Area Player of Year
1990 John Kennedy Football 1st
1990 Robert Milloy Football Coach Of Decade (1981-1990)
1992 Angel Aponte Football 2nd
1992 Marc Silverstrum Football 2nd
1992 Shawn Springs Football 1st
1993 Eric Allen Football 1st
1994 Omar Evans Football 1st
1994 Amon Harrod Football 1st
1994 Issac Williams Football 1st
1994 Lavar Young Football 1st
1995 Brain Parker Football HM
1995 Victor Williams Football HM
1996 Brian Parker Football 1st
1997 Richard Carew Football HM
1997 Keiffer Kelly Football 1st
1999 Curtis Harris Football 1st
1999 David Jones Football HM
1999 Ayoola Olakanye Football HM
2000 Joyce Amatucci Football NFL Teacher of Year
2000 David Jones Football 1st All State, Player of Decade Team
2000 Edgar Newton Football 1st
2001 Romel Drumgole Football HM
2001 Ivin Hicks Football HM
2001 Joel Rodney Football HM
2001 Marcus Taylor Football 1st
2002 Stephon McCoy Football 1st
2003 Rasheed Abdolai Football HM
2003 Charles Chi Football 2nd
2003 Marlon Curtis Football 1st
2003 Siafa Lavala Football 2nd
2003 Stephon McCoy Football 1st Player of Year
2003 Michael Spiegelberg Football HM
2003 Louis Woodland Football HM
2004 Francis Adjei Football 2nd
2004 Bryan Carter Football 2nd
2004 David Howard Football 1st All State
2004 Louis Woodland Football HM
2005 Harold Brantley Football HM
2005 Walter Brown Football HM
2005 Darryl Kornegay Football HM
2005 Adou Kouadio Football HM
2005 Nicholas Oates Football HM
2006 Phoenix Butler Poole Football HM
2006 Louis Chambers Football HM
2006 Jordan Dow Football HM
2006 Carlo Galeano Football HM
2006 Darius Hill Football 2nd All State
2006 Nicholas Oates Football HM All State
2006 Dom Omotade Football HM
2006 Kevin Robinson Football HM
2006 Ben Simmons Football HM All State
2007 Uchenna Ahagotu Football HM
2007 Phoenix Butler Poole Football HM
2007 Carlo Galeano Football HM
2007 Darius Hill Football 1st All State
2008 Phoenix Butler Poole Football HM
2008 Joseph Daniels Football HM
2008 Ian Jeffers Football HM
2008 Mitchell Pollard Football 2nd
2009 Marquise Anderson Football HM
2009 Errol Brewster Football 1st
2009 Devon Pestano Football 2nd
2009 Mitchell Pollard Football 1st
2009 Chris Tolbert Football 2nd
2009 Ray Vernet Football 2nd
2010 Churchill Ndowie Football HM
2010 Devon Pestano Football 1st
2010 Derrick Short Football HM
2011 Xavier Nelson Football 2nd
2011 Brion Robinson Football HM
2012 Azzan Goode Football HM
2012 Tatah Ndeh Football 2nd
2013 Sherwyn Benjamin Football HM
2013 Tatah Ndeh Football 2nd
2006 Richard Steinwald Golf HM
2007 Richard Steinwald Golf 1st
2008 Richard Steinwald Golf 1st
1969 Preston Williams Gymnastics Boys 1st
1973 Dale Dembrow Gymnastics Boys 1st
1975 Bernard Bohine Gymnastics Boys 1st
1978 Darren Dembrow Gymnastics Boys 1st
1979 Darren Dembrow Gymnastics Boys 1st
1975 Diane Ginsburg Gymnastics Girls HM
1981 Kathy Fineran Gymnastics Girls All American
1982 Kathy Fineran Gymnastics Girls All American
1984 Stephane Foxman Gymnastics Girls 1st All American
1985 Stephane Foxman Gymnastics Girls 1st All American
1987 Kimberly Heyns Gymnastics Girls 1st All American
1987 Nicole Leftcourt Gymnastics Girls 1st All American
1988 Kimberly Heyns Gymnastics Girls All American
1990 Rachel Heyns Gymnastics Girls HM All American
1991 Heather Hannett Gymnastics Girls All American
1991 Rachel Heyns Gymnastics Girls All American
1992 Heather Hannett Gymnastics Girls All American
1992 Rachel Heyns Gymnastics Girls All American
1993 Heather Hannett Gymnastics Girls All American
1994 Heather Hannett Gymnastics Girls All American
1994 Rebecca Heyns Gymnastics Girls All American
1994 Adrienne Weatherly Gymnastics Girls All American
1995 Adrienne Weatherly Gymnastics Girls All American
1996 Lauren Koenig Gymnastics Girls All American
1996 Laurie Rathbun Gymnastics Girls All American
1996 Adrienne Weatherly Gymnastics Girls HM All American
1997 Lauren Koenig Gymnastics Girls All American
1997 Bridget Ralph Gymnastics Girls All American
1997 Laurie Rathbun Gymnastics Girls All American
1997 Adrienne Weatherly Gymnastics Girls 1st All American
1998 Aloma Pandit Gymnastics Girls All American
1998 Bridget Ralph Gymnastics Girls All American
1998 Laurie Rathbun Gymnastics Girls All American
1998 Carissa Rubini Gymnastics Girls 1st All American
1999 Bridget Ralph Gymnastics Girls All American
1999 Laurie Rathbun Gymnastics Girls All American
1999 Carissa Rubini Gymnastics Girls 1st All American
2000 Bridget Ralph Gymnastics Girls All American
2000 Kelly Smith Gymnastics Girls All American
2000 Sondra Willacy Gymnastics Girls HM All American
2001 Alana Ni Gymnastics Girls All American
2001 Kelly Smith Gymnastics Girls All American
2001 Catheriine Yee Gymnastics Girls All American
2002 Jack Leonard Gymnastics Girls Coach National Coach of Year
2002 Erin Ostrove Gymnastics Girls 1st All American
2002 Kelly Smith Gymnastics Girls 1st All American
2002 Decelia Willacy Gymnastics Girls 1st Player of Year, All American
2002 Sondra Willacy Gymnastics Girls 1st All American
2003 Amber Hardy Gymnastics Girls All American
2003 Jack Leonard Gymnastics Girls Coach
2003 Alana Ni Gymnastics Girls All American
2003 Erin Ostrove Gymnastics Girls 1st All American
2003 Decelia Willacy Gymnastics Girls 1st Player of Year, All American
2003 Sondra Willacy Gymnastics Girls 1st All American
2004 Amber Hardy Gymnastics Girls All American
2004 Erin Ostrove Gymnastics Girls 1st All American
2004 Djifa Sanvee Gymnastics Girls All American
2004 Decelia Willacy Gymnastics Girls 1st Player of Year, All American
2005 Amber Hardy Gymnastics Girls All American
2005 Erin Ostrove Gymnastics Girls 1st All American
2007 Hanna Brande Gymnastics Girls 1st
2008 Hanna Brande Gymnastics Girls 1st
2008 Teja Wright Gymnastics Girls HM
2009 Hanna Brande Gymnastics Girls 1st All American
2010 Hanna Brande Gymnastics Girls 1st All American
1984 Damon Lee Indoor Track 1st
1990 David Hickey Indoor Track HM
1990 Ayanna McIntosh Indoor Track HM
1991 Jessica Humphrey Indoor Track 1st
1991 Timeka Skinner Indoor Track 1st
1992 John Mondy Indoor Track HM
1994 Ekaete Bassey Indoor Track HM
1996 Shontee Bryant Indoor Track HM
1999 Ndidi Obichere Indoor Track 1st
1999 Chris Stark Indoor Track 1st
2000 Chris Stark Indoor Track 1st Player of Decade Team
2002 Jerome Miller Indoor Track 1st
2004 Stephan McCoy Indoor Track HM
2007 Jordan Sawadogo Indoor Track HM
2009 Lindsay Pinckney Indoor Track HM
2010 Udeme Akpaete Indoor Track HM
2011 Emmanuel Atabong Indoor Track 2nd
2011 Udeme Akpaete Indoor Track 1st
2012 Udeme Akpaete Indoor Track 1st Player of Year
2013 Boubacar Diallo Indoor Track 2nd
1998 Scott Simmons Lacrosse Boys 1st
1999 Scott Simmons Lacrosse Boys 1st
1999 Mark Pim Lacrosse Boys Coach
2000 Scott Simmons Lacrosse Boys 1st
2004 Lawrence Okwali Lacrosse Boys 2nd
2005 Brian Salant Lacrosse Boys 2nd
2006 Ben Simmons Lacrosse Boys 1st
2007 David Abramson Lacrosse Boys 2nd
2007 Adam Brizandine Lacrosse Boys 2nd
2007 Timothy Roe Lacrosse Boys 2nd
2007 Ben Simmons Lacrosse Boys 1st All American
2011 Ram Natarajan Lacrosse Boys HM
2012 Darren Murray Lacrosse Boys Coach
2012 Ram Natarajan Lacrosse Boys 1st
2013 Tatah Ndeh Lacrosse Boys 2nd
2014 Tatah Ndeh Lacrosse Boys 1st
1999 Rachel Gelling Lacrosse Girls 2nd
1999 Patty Jovel Lacrosse Girls 2nd
1999 Anne Marie Ritzell Lacrosse Girls HM
1999 Kanita Sar Lacrosse Girls HM
1999 Koula Strosnider Lacrosse Girls 1st
2000 Koula Strosnider Lacrosse Girls 1st
2002 Kristen Beahm Lacrosse Girls 1st
2002 Allison Kessler Lacrosse Girls 1st
2002 Kathryn Simmons Lacrosse Girls 1st
2003 Kelcey DePass Lacrosse Girls 2nd
2003 Emma Goldberg Lacrosse Girls HM
2003 Allison Kessler Lacrosse Girls HM
2003 Kathryn Simmons Lacrosse Girls 1st
2004 Anjuli Bakhru Lacrosse Girls 2nd
2004 Kelcey DePass Lacrosse Girls HM
2004 Allison Kessler Lacrosse Girls HM
2004 Lauren Lieb Lacrosse Girls HM
2006 Leah Arthur Lacrosse Girls 2nd
2006 Lauren Kessler Lacrosse Girls 2nd
2007 Lauren Kessler Lacrosse Girls 2nd
2007 Hahn Nguyen Lacrosse Girls HM
2011 Emma Wells Lacrosse Girls HM
2011 Jenna Wells Lacrosse Girls HM
2013 Ria Peralta Lacrosse Girls HM
2000 Ashley Behler Pompons All American
1969 Mike Wilson Soccer Boys 1st
1971 Joe Welch Soccer Boys 1st
1976 Mike Tucker Soccer Boys 1st
1977 Neil Tennyson Soccer Boys 1st
1978 Steve Yeager Soccer Boys 1st
1985 Jeff Hodinko Soccer Boys 1st
1985 Craig Weinstein Soccer Boys 1st
1985 Mike Williams Soccer Boys 1st
1986 Eddie Bilecki Soccer Boys 1st
1986 Marty Pratt Soccer Boys 1st
1987 Juan Betancourt Soccer Boys 1st
1987 Albert Oni Soccer Boys 1st
1988 Juan Betancourt Soccer Boys 1st All State
1988 Leo Diaz Soccer Boys 2nd
1988 David Sorano Soccer Boys 1st
1989 Jason Elsmore Soccer Boys 2nd
1989 David Sorano Soccer Boys 1st
1992 Ian Mason Soccer Boys 2nd
1997 John Quander Soccer Boys 2nd
1999 Andrew Ma Soccer Boys 1st
2000 Jonathan Bernard Soccer Boys 1st
2001 Phillipe Bissohong Soccer Boys 1st
2001 Abel Duran Soccer Boys 2nd
2001 Leroy Oligie Soccer Boys 1st
2002 William Chiles Soccer Boys 1st Player of Decade Team
2002 Jacky Parada Soccer Boys 2nd
2002 TJ Thompson Soccer Boys 1st
2003 Darrell Gonzalez Soccer Boys 1st
2003 Gafar Kadiri Soccer Boys 2nd
2004 Emmanuel Elomobo Soccer Boys 1st
2007 Idrissa Seisay Soccer Boys 2nd
2008 Nadjitade Badje Soccer Boys HM
2012 Landon Kestner Soccer Boys HM
2013 Robert Garvan Soccer Boys HM
1981 Joanne Frene Soccer Girls HM
1981 Bernice Harestan Soccer Girls 1st
1981 Beth Newsom Soccer Girls HM
1982 Bernice Harestan Soccer Girls 1st
1982 Sharie Harman Soccer Girls 1st
1982 Marie Hoefler Soccer Girls HM
1982 Beth Newsom Soccer Girls 1st
1982 Bill Wiley Soccer Girls Coach
1983 Bryn Austin Soccer Girls 1st
1983 Sharie Harman Soccer Girls 1st
1984 Bryn Austin Soccer Girls 2nd
1984 Marie Hoefler Soccer Girls 1st
1984 Sharie Harman Soccer Girls 1st
1984 Felita Phillips Soccer Girls 2nd
1984 Jill Rutton Soccer Girls 1st
1984 Bill Wiley Soccer Girls Coach
1986 Julie Davision Soccer Girls 1st
1986 Mimi McKelvie Soccer Girls HM
1986 Jill Rutton Soccer Girls 1st Player of Year
1986 Bill Wiley Soccer Girls Coach
1991 Megan Coyne Soccer Girls 1st
1994 Tania Jovanovic Soccer Girls 1st
1996 Sabrina Roman Soccer Girls 1st
1997 Friday Johnson Soccer Girls Coach
1998 Joanna Lohman Soccer Girls HM
1999 Jennifer Lewis Soccer Girls HM
1999 Joanna Lohman Soccer Girls 1st
2000 Jennifer Lewis Soccer Girls 1st
2000 Joanna Lohman Soccer Girls 1st State Player of Year
2001 Anne Calinger Soccer Girls 1st
2003 Anjuli Bakhru Soccer Girls 1st
2008 Sonia Basma Soccer Girls 2nd
2010 Lindsay Pinckney Soccer Girls 2nd
1980 Suzanne Ruben Softball 2nd
1981 Kim Hare Softball 3rd
1981 Kathy Regan Softball 1st
1981 Suzanne Ruben Softball 2nd
1981 Cheryl Schneider Softball 2nd
1982 Suzanne Ruben Softball 1st Player of Year
1982 Cathy Fox Softball 1st
1982 Kathy Regan Softball 2nd
1982 Cheryl Schneider Softball 2nd
1983 Gina DeLorenzo Softball 1st
1983 Cathy Fox Softball 1st
1983 Regina Nemes Softball 2nd
1983 Kim Boswell Softball 2nd
1985 Karen Rogers Softball 1st
1988 John Haberman Softball Coach
1989 Keri Cameron Softball 1st
1989 Shalisa Mohamed Softball 1st
1989 Sonja Peterson Softball 1st
1990 Rosi Bernardo Softball 1st
1990 Keri Cameron Softball 1st
1990 Shalisa Mohamed Softball 1st
1990 Sonja Peterson Softball 1st
1991 Sonja Peterson Softball 1st
1991 Cindy Weisman Softball 1st
1991 Tanya Wolfram Softball 1st
1993 Andrea Spanou Softball 1st
1993 Jade Wexler Softball 1st
1996 Beth Britton Softball HM
1996 Laura Flowers Softball 1st Player of Year
1996 Allison Lane Softball 1st
1996 Jenni Pfeiffer Softball 1st
1997 Beth Britton Softball 1st
1997 Allison Lane Softball 1st Player of Year
1997 Jenni Pfeiffer Softball 1st Player of Year
1998 Candice Jones Softball 1st
1998 Allison Lane Softball 1st Player of Year
1998 Nicole Wilson Softball 1st
1998 Jenni Pfeiffer Softball 1st
1999 Shannon Hemstreet Softball HM
1999 Marian Johnson Softball 2nd
1999 Candice Jones Softball 1st
1999 Astrid Larson Softball 1st
2000 Mary Dillon Softball 1st
2000 Marian Johnson Softball 1st
2000 Teresa Peacock Softball 1st
2000 Candice Jones Softball 1st Player of Decade Team
2001 Mary Dillon Softball HM
2001 Rebekah Solomon Softball 1st
2002 Caitlin Miller Softball 1st
2002 Rebekah Solomon Softball 1st
2002 Erin Waetjen Softball 1st
2003 Jennifer George Softball 2nd
2004 Laura Dillon Softball 1st
2006 Kelly Callan Softball HM
2006 Avian Spiller Softball 2nd
2007 Kelly Callan Softball 1st
1981 Lori Camp Swim All American
1981 Joanne Gardner Swim All American
1982 Jennifer Currie Swim All American
1982 Karen Dopkin Swim All American
1982 Joanne Gardner Swim All American
1982 Ellen McPherson Swim All American
1983 Joanne Gardner Swim All American
1986 Jenny Foy Swim 1st
1986 Steve Hawes Swim 1st
1988 James Birmingham Swim 1st All American
1988 Tim Sharbaugh Swim 1st
1992 Sherri Fowler Swim 1st All American
1994 Sarah Solomon Swim 2nd
1995 Sarah Solomon Swim 2nd
1996 Emily Fain Swim HM
1996 Sarah Solomon Swim 1st
1997 Emily Fain Swim 1st
1998 Emily Fain Swim 1st
2000 Ashley Kemezys Swim 2nd
2003 Lucian Wang Swim 2nd
2004 Lucian Wang Swim 2nd
2005 Lucian Wang Swim 2nd
2012 James Hisnanick Swim 2nd
2014 Catherine Johnson Swim 2nd
1989 Jay Romeo Tennis Boys 1st
1989 Darren Romeo Tennis Boys 1st
1990 Josh Bahr Tennis Boys 1st
1990 Felix Nacson Tennis Boys 1st
1999 Daniel Min Tennis Boys HM
2001 Mehrban Iranshad Tennis Boys HM
2002 Mehrban Iranshad Tennis Boys 1st
2003 Mehrban Iranshad Tennis Boys 1st
1984 Jeri Ingram Tennis Girls 1st All American
1985 Jeri Ingram Tennis Girls 1st All American
1986 Jeri Ingram Tennis Girls 1st All American
1987 Jeri Ingram Tennis Girls 1st All American
1993 Teresa Whiteside Tennis Girls HM
1994 Teresa Whiteside Tennis Girls HM
1995 Teresa Whiteside Tennis Girls 1st
1996 Rachel Solomon Tennis Girls 1st
1996 Teresa Whiteside Tennis Girls 1st
2012 Maria Hawkins Tennis Girls HM
1962 Kenny Dahms Track & Field 1st
1963 Kenny Dahms Track & Field 1st
1964 Kenny Dahms Track & Field 1st
1967 Tom Brosius Track & Field 1st
1967 Scott Chatham Track & Field 1st
1967 Francis Perry Track & Field 1st
1968 Tom Brosius Track & Field 1st All American
1968 Scott Chatham Track & Field 1st
1971 Robert Parry Track & Field 1st All American
1971 Paul Savchuck Track & Field 1st
1972 Robert Parry Track & Field 1st All American
1972 John Slator Track & Field 1st
1977 Tim Good Track & Field 1st
1977 Jon Kinnamon Track & Field 1st
1977 Aneyeus Robinson Track & Field 1st
1981 Peggy Pepenone Track & Field 1st
1983 Nathaniel Lowen Track & Field 1st
1989 Tyra Moore Track & Field 1st
1990 David Hickey Track & Field 1st
1992 John Mondy Track & Field 1st
1994 Adam Connolly Track & Field 1st State Player of Year
1994 Justin Davis Track & Field 1st
1996 Shontee Bryant Track & Field 1st
1997 Richard Stark Track & Field HM
1998 Janelle Ralph Track & Field 1st Player of Year
1998 Richard Stark Track & Field 1st
1999 Chris Stark Track & Field 1st
1999 Richard Stark Track & Field 1st
2000 Rebekah Harrison Track & Field 1st
2000 Chris Stark Track & Field 1st Player of Decade Team
2002 Rebekah Harrison Track & Field 1st
2002 Jason Miller Track & Field HM
2002 Jerome Miller Track & Field 1st
2004 Francis Adjei Track & Field HM
2004 Nana Ansa Track & Field HM
2004 Adwoa Blankson-Wood Track & Field HM
2004 Michael Reed Track & Field HM
2004 Aarika Scott Track & Field HM
2004 Tuanlay Yuoh Track & Field HM
2006 Cameron Pitt Track & Field HM
2007 Jordan Sawadogo Track & Field 1st
2009 Milan White Track & Field HM
2010 Lindsay Pinckney Track & Field HM
2010 Milan White Track & Field HM
2013 Sydney Almeida Track & Field 2nd
2013 Boubacar Diallo Track & Field HM
2014 Tamir Jacob Track & Field 2nd
1998 Victor Grafton Volleyball Boys 1st Player of Year
2002 Timothy Han Volleyball Boys 1st
2003 Oman Chandhry Volleyball Boys 1st
2004 Warren Deng Volleyball Boys 1st
2004 Rudolpho Loureiro Volleyball Boys HM
2005 Daniel Hagler Volleyball Boys 1st
2006 Rudolpho Loureiro Volleyball Boys HM
2011 Duy Phon Volleyball Boys HM
2011 Jonathan Tyler Volleyball Boys HM
2012 Duy Phon Volleyball Boys HM
2003 Daniel Hagler Volleyball Coed HM
2003 Cristina Rayford Volleyball Coed 2nd
1981 Cathy Fox Volleyball Girls 1st
1981 Judy Hare Volleyball Girls 1st
1981 Cheryl Schneider Volleyball Girls 1st
1981 Joy Sisson Volleyball Girls HM
1981 Kathryn Sos Volleyball Girls 1st Player of the Year
1982 Cathy Fox Volleyball Girls 1st
1982 Judi Hare Volleyball Girls 1st
1982 Joy Sisson Volleyball Girls HM
1982 Anne Myers Volleyball Girls HM
1987 Audrey Dahlstrom Volleyball Girls 1st
1987 Lori Huggins Volleyball Girls 1st
1989 Audrey Dahlstrom Volleyball Girls 1st
1996 Crystal Castro Volleyball Girls HM
1997 Crystal Castro Volleyball Girls 1st
1997 Jenny Chan Volleyball Girls HM
1999 Jennifer Amobi Volleyball Girls 1st
1999 Judy Martinez Volleyball Girls HM
1999 Colleen Morton Volleyball Girls HM
2000 Jennifer Amobi Volleyball Girls 1st Player of Year
2001 Gomoda Leone Volleyball Girls HM
2001 Alexis Reed Volleyball Girls HM
2001 Sherryta Stokes Volleyball Girls 1st
2002 Gomoda Leone Volleyball Girls HM
2002 Alexis Reed Volleyball Girls 1st
2002 Sherryta Stokes Volleyball Girls 1st Player of Year
2003 Sherryta Stokes Volleyball Girls 1st Player of Decade Team, Player of Year
2010 Brytni Crist Volleyball Girls HM
2010 Whytni Crist Volleyball Girls HM
2011 Kathryn Owen Volleyball Girls State Player of the Week
1963 Larry Thorton Wrestling 1st
1964 Ed Steers Wrestling 1st
1964 Larry Thorton Wrestling 1st
1965 Danny Kaufman Wrestling 1st
1965 Dick Proctor Wrestling 1st
1965 Doug Stephenson Wrestling 1st
1966 Ken Warner Wrestling 1st
1967 Tom Brosius Wrestling 1st
1968 William Baker Wrestling 1st
1968 Tom Brosius Wrestling 1st
1968 Scott Libbey Wrestling 1st
1968 Merle Wise Wrestling 1st
1969 Mickey Cooperman Wrestling 1st
1969 Dick Curtain Wrestling 1st
1969 Scott Libbey Wrestling 1st
1969 Tom Wise Wrestling 1st
1970 Scott Libbey Wrestling 1st
1970 Phil Walter Wrestling 1st
1971 Mickey Cooperman Wrestling 1st
1973 Jeff Gale Wrestling 1st
1974 Scott Stephenson Wrestling 1st
1975 Loren Danielson Wrestling 1st
1976 Loren Danielson Wrestling 1st
1977 Jim Ott Wrestling 1st
1980 Pete Ott Wrestling 1st
1982 George Mitchell Wrestling 1st
1986 David Fox Wrestling HM
1990 Eric Barkin Wrestling 1st
1998 Richard Stark Wrestling HM
1999 Blake Rolen Wrestling 1st
1999 Richard Stark Wrestling 1st
2005 Joe Klass Wrestling HM
2007 Nadjitade Badje Wrestling 2nd
2007 Jordan Dow Wrestling 2nd
2007 Carlo Galeano Wrestling 2nd
2008 Nadjitade Badje Wrestling HM
2008 Carlo Galeano Wrestling 1st
2008 Joseph Galeano Wrestling 1st
2009 Nadjitade Badje Wrestling 1st
2009 Joseph Galeano Wrestling HM
2009 Gerrad Brown Wrestling HM
2011 Mike Robinson Wrestling HM
2012 Kevin Cristobal Wrestling HM
2012 Michael Nguyen Wrestling 2nd
2012 Aaron Perez Wrestling 1st
2013 Kevin Cristobal Wrestling HM
2014 Quy Tran Wrestling HM